• Dňa 17.04. 2018 žiaci I.A triedy navštívili túto firmu, ktorej výrobná prevádzka sa nachádza na Lopuchovskej ulici v Raslaviciach. Hlavným predmetom činnosti tejto firmy je výroba a balenie práškových potravinárskych výrobkov. Všetky výrobky, ktoré vyrábajú spadajú do potravinového kódexu, ktorý je vydávaný ministerstvom zdravotníctva. Žiaci odchádzali nadšení a prekvapení, pretože v závere návštevy mal pre nich prichystané sladké prekvapenie p. Mgr. Jozef Goliaš, ktorý sa žiakom venoval. Poďakovanie patrí majiteľovi firmy p. Imrichovi Goliašovi za to, že sme mohli navštíviť tieto priestory a niečo nové sa naučiť.

• Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Iniciátorom bol environmentálny aktivista Gaylord Nelson (senátor USA z Wisconsinu). Pre prvú oslavu Dňa Zeme bol vybraný dátum 22. apríl v roku 1970.

Cieľom tohto dňa je pripomenúť si našu závislosť na cenných daroch, ktoré nám poskytuje Zem. Snahou aktivistov je, aby si ľudia uvedomili, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné. Preto je potrebné sa venovať otázkam životného prostredia a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť jej poklady pre budúce generácie ako ľudí, tak aj ostatných tvorov žijúcich na našej planéte. Dôležité je zvýšiť energetickú účinnosť, recyklovať odpadky a hľadať obnoviteľné zdroje energie. Starajme sa o našu Zem, nemáme sa z nej kam odsťahovať. 22.apríl  - DEŇ ZEME - Obrázok 1

• Veľký úspech Adriána Angeloviča - Obrázok 1

Celkovým víťazom Košickej žiackej ligy v šachu sa stal

Adrián Angelovič z IX.C

Blahoželáme !

• Bližšie informácie o zápise do 1. ročníka - info_o_zapise.docx

Zápis do 1. ročníka - Obrázok 1

• Srdečne pozývame všetkých rodičov na rodičovské združenie,

ktoré sa uskutoční dňa 16.4.2018 (pondelok) vo forme konzultácií od 15.00-18.00.