• 30.06.2018 - 02.09.2018

• Do galérie Majstrovstvá SR - Vanesa Kapcová boli pridané fotografie.

Školské Majstrovstvá Slovenska v Atletike sa uskutočnili v Trnave dňa 20. 06. 2018 kde nechýbala ani naša Základná škola Raslavice a najlepšia atlétka školy Vanesa Kapcová, ktorá sa časom 2 : 32, 91 na 800 m umiestnila na výbornom 6 mieste. Vanesa len tak ďalej.

Mgr. Matúš Adamčík

• Do galérie Účelové cvičenie boli pridané fotografie.

Dňa 26. 06. 2018 na našej základnej škole prebehlo Účelové cvičenie ochrana človeka a prírody. Zúčastnili sa ho žiaci II. stupňa ktorí preukazovali svoje znalosti a šikovnosť na jednotlivých stanovištiach. Víťazom sa stala trieda 8. A. Gratulujeme. Za vydarený priebeh patrí veľká vďaka všetkým učiteľom a žiakom.

Mgr. Matúš Adamčík

• Do galérie Medical Herbs boli pridané fotografie.

V druhom polroku šk. r. 2017/2018 sa vybraní žiaci šiesteho ročníka zapojili do medzipredmetového projektu Anglického jazyka a Biológie - Medical Herbs realizivaného na krúžku English Club. Realizácia projektu prebiehala v podobe metódy obsahovo a jazykovo integrovaného vyučovania CLIL, ktorá zahŕňa používanie dvoch jazykov, a to materinského jazyka, ktorý je dominantný a cudzieho jazyka. Hlavné informácie sú podávané v materinskom jazyku a niektoré aktivity prebiehajú v cudzom jazyku. Učiteľ využíva vedomosti žiakov z nejazykového predmetu k rozvoju slovnej zásoby, gramatických a lexikálnych javov cudzieho jazyka. Žiaci sa oboznámili s názvami liečivých rastlín a možnosťami ich využitia. Svoje nadobudnuté vedomosti odprezentovali svojim spolužiakom. Mgr. Andrea Raceková, PaedDr. Lenka Suchaničová

• 27. 6. 2018

Aktualizovali sme modul Úspechy žiakov

• Červeno – biele lietajúce sanitky nepretržite pomáhajú ľuďom v tiesni. Stretnutie s nimi nám umožnil pilot Ing. Peter Kontura, rodák z Raslavíc, ktorý lieta zo základne Poprad. Žiakom sa venoval lekár leteckej záchrannej služby MUDr. Ľuboš Poliak, ktorý povedal, že počet zásahov leteckých záchranárov priamo v teréne každoročne stúpa. Mali sme možnosť vidieť prílet vrtuľníka, ktorý práve priviezol pacienta, natankovanie leteckého paliva ( suchá nafta JET 1 A ) a rozlúčili sme sa odletom vrtuľníka na základňu Krištof 03 – Poprad. Pedagogický dozor: Mgr. A. Vrabľová, Mgr. G. Gabužďová, Bc. M. Chovancová, Mgr. S. Liščinská, Mgr. B. Zlacká.

• 25.6.2018 - vyučovanie podľa rozvrhu

- 13.00 klasifikačná a hodnotiaca porada