Partnerská škola ZŠ a MŠ Troubky

Návšteva žiakov zo ZŠ Troubky

Napíslam Martin Bašista pre časopis Školské stopy , máj 2015

Návšteva žiakov zo ZŠ Troubky

V dňoch 11. až 13. mája 2015 navštívili našu školu žiaci a učitelia z družobnej školy v Troubkach.

Počas týchto pár dní sme mali možnosť spoznať nových ľudí, s ktorými sme nadviazali alebo upevnili už existujúce kamarátstvo. V priebehu 3 dní, čo tu boli, sme si pre nich, my žiaci  i naši učitelia, pripravili pestrý a hlavne zaujímavý program, čo potom aj sami potvrdili. Keďže Raslavice sú dedina s folklórnymi koreňmi, tak hneď v prvý deň ich pobytu, kde okrem iného navštívili Bardejovské Kúpele a Bardejov, si žiaci  i učitelia z Troubiek vyskúšali svoje tanečné schopnosti v škole tanca, ktorú sme si pre nich vymysleli. Potom nasledovalo vystúpenie DFS Raslavičanik, ktoré ich očarilo a v rytme hudby a tanca pokračovala zábava na diskotéke. Na druhý deň navštívili Duklu, kde si pripomenuli pamiatku padlých hrdinov z 2. svetovej vojny.

Po návrate z Dukly absolvovali koncert základnej umeleckej školy a po ňom nasledovali rôzne športové hry a diskotéka, kde sme sa všetci poriadne vyšantili a zabavili. Tretí deň sa niesol v duchu spomienok a lúčenia. Dopoludnia sa žiaci a učitelia z Troubiek zúčastnili žiackej konferencie pripomínajúcej si ukončenie 2. svetovej vojny, ktorú si pre nich pripravili p. učiteľky a žiaci z našej školy. Konferencia sa im veľmi páčila, no v ich tvárach sa však zračil aj smútok. Ten pramenil nielen z hrôz vojny, ktoré sa mali možnosť dozvedieť a vidieť na konferencii, ale aj preto, že nastal čas lúčenia. Ťažko sa lúčilo aj nám s novými českými kamarátmi, lebo sme spoznali naozaj skvelých ľudí a výborných kamošov.

Preto pevne veríme, že sa čoskoro stretneme a prežijeme opäť niekoľko nezabudnuteľných dní

Martin Bašista, VIII.C