Dňa 29. apríla 2026 sme sa zúčastnili súťaže LEGObot, ktorá sa konala na SPŠ elektrotechnickej na Plzenskej ulici v Prešove. Ide o zaujímavú súťaž zameranú na programovanie a konštrukciu robotov zo stavebnice LEGO, kde si žiaci môžu overiť svoje technické zručnosti, kreativitu aj schopnosť prezentovať vlastné projekty.
Súťaž prebiehala vo viacerých disciplínach. V kategórii EduBot bolo úlohou vytvoriť a naprogramovať učebnú pomôcku, ktorá by pomáhala pri vyučovaní rôznych predmetov. V disciplíne RescueBot mali súťažiaci za úlohu naprogramovať robota, ktorý autonómne prejde bludiskom, nájde „zranenú osobu“ (kocku) a bezpečne ju dopraví do cieľa.
Našu školu reprezentovali žiaci:
- Patrik Kamidra (9.A) a Natália Vrabľová (6.A) v kategórii EduBot, kde svojím projektom zaujali porotu a získali výborné 2. miesto,
- Michal Maršal a Daniel Nosáľ (6.B) v kategórii RescueBot, ktorí dosiahli maximálny počet bodov za splnenie úlohy. O konečnom poradí však rozhodol čas, a tak sa im tentokrát nepodarilo získať ocenenie.
Napriek tomu ide o veľký úspech, keďže to bolo vôbec prvýkrát, čo sa naši žiaci tejto súťaže zúčastnili. Svojimi výkonmi dokázali, že majú výborný potenciál a chuť rozvíjať sa v oblasti robotiky a programovania.
Ďakujeme žiakom za skvelú reprezentáciu školy a gratulujeme k dosiahnutým výsledkom! 🎉
Ing. Ingrid Meščanová
Otvorená škola dobrých nápadov